לוגו עיריית  חיפה
המטרונית
המטרונית של מטרופולין חיפה - כלי הרכב המשמש כאמצעי התחבורה הציבורית המתקדמת של חיפה והקריות.
רציף מטרונית כולל את כל האמצעים החדשים – סככת המתנה, ריהוט תחנה, מתקני מידע לציבור, עמדת כרטוס אוטומטי, מערכות מידע בזמן אמת, וולידטורים (קוראי כרטיסים) ועוד.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כ"ץ אמר כי מטרופולין חיפה הוא הראשון בארץ בו תופעל מערכת תחבורה ציבורית במתכונת BRT (Bus Rapid Transit), המשלבת תדמית ייחודית ורמת שירות גבוהה מהמקובל בתחבורה הציבורית. "מדובר במהפכה של ממש, אני מקווה כי הפעלת המטרונית במטרופולין חיפה תצליח ומכאן תמשך ההצלחה לכל חלקי הארץ.

המטרונית הינו אוטובוס מפרקי ידידותי לסביבה ומונגש לבעלי מוגבלויות, שיסיע מאות אנשים, במהירות וללא פקקים לאורך חיפה והקריות. המטרונית מצוידת במערכות טכנולוגיות מתקדמות ביותר, הכוללות מחשב רכב, מערכת העדפה ברמזורים, מערכות מידע לנוסע, מערכות ספירת נוסעים, מצלמות אבטחה ומערכת כריזה.

המטרונית הינו פיתוח ייחודי ישראלי, שתוכנן ונבנה במיוחד לדרישות פרויקט התחבורה הציבורית המתקדמת של מטרופולין חיפה. מרכב המטרונית תוכנן ונבנה בארץ ע"י חברת הארגז, על-גבי שלדה של אוטובוס מפרקי של חברת מאן. הכלי ארוך ובעל קיבולת של 140 נוסעים. בעל עיצוב ייחודי בחלקו הפנימי והחיצוני, ביצועים ואמינות הפעלה גבוהים, רמת נגישות ונוחות גבוהות לנוסעים ומערכת הינע ידידותית לסביבה.

גנים
smart city
מצלמות עירוניות
smart city
ניטור איכות האוויר בחיפה
smart city
המידע הציבורי של העיר
smart city